mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2012
Puslapių sk.: 296

Yra sukurtas filmas „Becoming Jane“, pasakojantis apie Jane Austen gyvenimą. Tačiau galiu pasakyti, kad šiaip tai nėra ta pati istorija, nors truputis panašumų yra.

Siužetas. Autorė, remdamasi Džeinės Osten laiškais ir biografiniais įvykiais, sukūrė istoriją apie garsiąją rašytoją.

Džeinė su seserimi Kasandra ir tėvais turėjo išsikraustyt iš gimtojo Stivensono ir važiuot gyventi į Batą, kuris Džeinei visiškai nepatiko. Tačiau, deja, mirus tėvui ir vyrui, moterys neteko turėtų menkų pajamų ir buvo priverstos gyventi pas giminaičius. Džeinės broliai padėjo mamai ir seserims kuo galėdami. Dažni kraustymaisi nuvargino moteris, tad jos labai nudžiugo gavusios progą turėti savo, nors ir kuklius, namus. Džeinė gi sutiko poną Ešfordą, su kuriuo ją siejo tiek daug bendro, o vėliau – ir abipusė meilė. Tačiau ar jų jausmai nugalės iškilusias kliūtis? Šitai sužinosite perskaitę knygą.

Mano nuomonė. Skaitant knygą prieš akis šmėkščiojo serialo „Puikybė ir prietarai“ aktoriai, kurie, mano manymu, puikiai tiktų vaidinti ir šios knygos pagrindinius veikėjus. Juo labiau, kad kai kurie personažai priminė „Puikybės ir prietarų“ personažus: čia sutikau ir dvasininką Kolinsą bei jos globėją (tiksliau jų prototipus). Knyga patiko, sujaudino, bet… man trūko pačios Džeinės Osten šmaikštumo, ironijos. Nors į rašytojos personažo lūpas autorė įdėjo frazes iš Osten laiškų ir knygų, memuarams pritrūko gyvumo.

Vertinimas – 4/5

Knygos anotacija: „Šiame išradingai parašytame romane JAV rašytoja Siri Džeims (Syrie James) bando atspėti, kokias slaptas meilės istorijas galėjo išgyventi skaitytojų itin pamėgtų romantiškų istorijų autorė, britų rašytoja Džeinė Osten (Jane Austen). Tai nepaprasta knyga, prieš kurią neatsilaikys tie, kurie mėgsta šią rašytoją, ir tie, kurie mėgsta tiesiog geras istorijas.

Jau seniai esu Džeinės Osten (Jane Austen) gerbėja, o „Puikybė ir prietarai“ yra viena iš pačių mėgstamiausių mano knygų. Vieną dieną pagalvojau: o kokia galėjo būti pačios Džeinės gyvenimo ir meilės istorija?

Džeinės Osten biografai įpratę ją vaizduoti kaip netekėjusią panelę, niekada nepatyrusią meilės ir jos stygių kompensavusią labai lakia vaizduote. Bet aš tuo netikiu! Tikrai žinoma, kad būdama dvidešimties Džeinė išgyveno meilės romaną su airiu Tomu Lefrojumi, tik jį nutraukė Tomo šeima, nes Džeinė buvo neturtinga.

Tačiau dar labiau už šią mane suintrigavo kita istorija, kurią Džeinės sesuo Kasandra kaip paslaptį papasakojo savo dukterėčiai: kad vienintelis Džeinės nuoširdžiai mylėtas vyras buvo paslaptingas džentelmenas, kurį ji sutiko viename pajūrio kurorte. Tuomet Džeinei buvo vos per trisdešimt, ji jau buvo parašiusi pirmųjų trijų romanų apmatus, tačiau kaip tik tuo metu staiga liovėsi rašyti.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: