mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2012
Puslapių sk.: 504

Turbūt daugeliui Kingo gerbėjų (ir ne tik) pažįstamas romanas. Pirmą kartą skaičiau jį paauglystėje, tuo metu paliko didžiulį įspūdį. O štai Stanley Kubricko ekranizacija gerokai nusivyliau, nors skaičiau atsiliepimų, kad filmas geresnis už knygą, bet man būtent knygos nuotaika buvo įtempta ir bauginanti, todėl patiko labiau. Tiesa, sutinku, kad J. Nicholsono vaidyba daro įspūdį.

Siužetas. Prabangiame viešbutyje tarp apsnigtų kalnų, uždarytame žimos sezonui, liko tik trijų asmenų šeima: Džekas, jo žmona Vendė ir sūnus Denis. Džekas turi prižiūrėti viešbutį. Tačiau šeimos galva – alkoholikas, kuriam karts nuo karto užeina staigūs pykčio priepuoliai. Vendė – švelni ir gera žmona, tikinti, kad visas blogis – jau praeity. Denis – autizmo problemų turintis vaikas, galintis skaityti žmonių sielas. Tačiau šeimos nariai atitolę vienas nuo kito. O senas viešbutis – pilnas šmėklų, tykančių Denio tuščiuose kambariuose ir gundančių Džeką išgerti taurelę. O apsvaigęs Džekas – neprognozuojamas.

Mano nuomonė. Kingas, kaip visada, gerai perteikia psichologinius sutuoktinių tarpusavio santykius, alkoholiko mintis, potyrius ir, be abejo, psichologinę įtampą vaiduoklių, blogų minčių ir energijos pilname viešbutyje. Man Kingo knygose patinka būtent psichologinė įtampa – kai nežinai, kas laukia kitame puslapyje (arba kitame viešbučio numeryje). Tiesa, jo apsakymai man patinka daug labiau – romanai atrodo kiek per daug ištempti, tačiau „Švytėjimas“ – vienas mano mėgstamiausių S. Kingo kūrinių.

Beje, man patiko viršelis 🙂

Vertinimas – 5/5

Knygos anotacija: „Džekas Torensas buvo išmestas iš darbo universitete, kai nesusivaldęs smogė studentui.

Atsiriboti nuo nemalonios praeities turėtų padėti gautas pasiūlymas, kuriuo susižavėtų bet kuris darbo ieškantis rašytojas. Jis kartu su šeima gyvens puikiame viešbutyje Kolorado kalnuose. Jo darbas – prižiūrėti ne sezono metu ištuštėjusį viešbutį. Visą laiką Džekas galės skirti kūrybai, o sūnelis su žmona mėgausis tyru oru ir ramybe.

Tačiau į vyriškio pasąmonę ima smelktis nepaaiškinama baimė, siaubingi košmarai, o prieš keletą metų viešbutyje įvykusi tragedija pastūmėja Džeką griebtis senų įpročių…

„Švytėjime“ nestinga realaus gyvenimo atspindžių, įdėmaus žvilgsnio į menkai teištirtas žmogaus sąmonės bei pasąmonės sritis ir lakios fantazijos. Romanas nepaliks abejingo nė vieno skaitytojo: žiemos sezonui atvykęs į „Panoramos“ viešbutį kalnuose drauge su Torensų šeima – gavusiu ten prižiūrėtojo darbą Džeku, jo žmona Vende ir mažuoju Deniu, – norom nenorom imi jausti tai, ką jaučia užpustytame, sniego atkirstame nuo viso pasaulio prastos šlovės viešbutyje knygos herojai, imi baimintis to, kas slypi už kiekvienų daugybės kambarių durų, žaidimų aikštelėje, lifte, kas kelia siaubą jiems, pirmiausia švytėjimo dovaną turinčiam Deniui, imi ieškoti išeities iš klaidžių „Panoramos“ ir žmogaus sielos labirintų taip, kaip jos ieško Torensai ir Halorenas…“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: