mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2012
Puslapių sk.: 664

Tai graži pasaka, perpinta su istoriniais įvykiais, kurios veiksmas vyksta XVIII ir XX amžiuose. Vaizduojama Klerės meilė tarp jos ir dviejų vyrų: Frenko, su kuriuo gyvena XX a., ir Džeimio iš XVIII amžiaus. Vienas pasaulis – taip gerai mums pažįstamas, kuriame mes jaučiamės it žuvys vandenyje ir kitas – pilnas intrigų, neapčiuopiamas ir toks tolimas, perpintas tuometiniais karais, gyvenimo subtilybėmis, mums toks svetimas, tačiau viliojantis.

Gyvendama su Džeimiu XVIII amžiuje, Klerė tarsi atidengia istorijos šydą ir supažindina su visiškai nežinomu Škotijos gyvenimu: sužinai liaudies medicinos smulkmenų, tarsi matai nuostabią civilizacijos nepaliestą gamtą, legendomis apipintus kraštus, kurie masina nesustoti ir versti lapą po lapo. Skaitant penktąją knygą nejučiomis tampi dar vienu knygos herojumi ir iš paukščio skrydžio stebi dviejų žmonių meilės persunktą gyvenimą, kuriame apstu švelnumo, aistros, gerumo ir supratimo. Nors po dvidešimties metų pertraukos Klerės ir Džeimso Freizerio meilė ne tik neišdilo, bet net suliepsnojo pirmykščiu karščiu, tarsi to tarpsnio ir nebuvo. Tačiau tuos dvidešimt metų herojų gyvenimai netekėjo įprasta vaga. Klerės gyvenimą papildė meilės vaisiaus – dukros Brianos – gimimas, meilės profesijos įsigijimas ir gyvenimas be meilės  su pirmuoju vyru. Džeimio gyvenimas taip pat gana sudėtingas ir painus. Kartu jie suprato, kad nereikia gręžiotis atgal, teisti žmonių, o gyventi gyvenimą taip, tarsi jiedu išsiskyrė vos prieš keletą dienų.

Klerės žinia apie Džeimio dukrą Brianą, paliktą saugiame XX amžiuje nematomais ryšiais, dar labiau sujungia šiuos du žmones, kurių gyvenimas vėl prisipildo pavojų ir įtampos. Tačiau Klerė neatsuka nugaros meilei ir, tyliai kovodama su pavojais, koja kojon toliau žengia su Džeimiu gyvenimo ir likimo nutiestu keliu, kuris tikrai ne rožėmis klotas. Kaip toliau klostysis jų gyvenimas? Kokie gyvenimo posūkiai jų laukia? Ar išlaikys jų meilė bandymus? Apie tai taip maga sužinoti kitose „Svetimšalės“ knygose.

 Knygos anotacija: „Penktoji serijos „Svetimšalė“ knyga.

Pirmasis Klerės Randal ir Džeimio Freizerio susitikimas įvyko prieš dvidešimt metų – kai, žengusi per suskilusį druidų akmenį, Klerė pateko į aštuonioliktą amžių ir ten sutikusi pamilo Džeimį. Su žaviuoju škotu praleidusi kelerius aistros ir nuotykių kupinus metus, ji grįžo į XX amžių pas pirmąjį vyrą Frenką ir pagimdė dukterį, manydama, kad Džeimis žuvo tragiškame mūšyje. Bet niekada jo nepamiršo…

Tačiau Džeimis nežuvo. Tai sužinojusi Klerė nukeliauja atgal prie paslaptingojo akmenų rato…

Klerei teks nuspręsti, kokį likimą pasirinkti – klausyti širdies ir grįžti pas mylimąjį į XVIII amžių, ar likti su jųdviejų dukterimi kur kas saugesniame XX amžiuje. Moteris puikiai supranta, kad ryžusis dar kartą žengti per druidų akmenį ją pasitiktų ne tik aistra, bet ir pavojai, o tamsi nežinomybė vėl sujungtų mylimuosius arba visiems laikams pražudytų jų meilę…“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: