mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Gimtasis žodis
Išleista: 2010
Puslapių sk.: 160

Danija. Prie mirštančio Alberto Kaizerio lovos susirinkusios sėdi jo žmona Eba, duktė Agnetė ir anūkė Ida. Kiekviena jų paskendusi savo mintyse ir prisiminimuose. Eba prisimena savo gyvenimą su Albertu antrojo pasaulinio karo metu, kai Danija buvo okupuota vokiečių.

Agnetė niekaip negali suprasti, kodėl tėvas jos nemylėjo. Ir sėdėdama prie mirštančio Alberto Kaizerio lovos galvoja apie tai.
Tuo tarpu Ida mąsto apie dabartinį vaikiną Jakobą, su kuriuo gyvena ir paskutiniu metu pykstasi.

Iš jų prisiminimų matome, koks buvo Kaizeris trijų jo šeimos moterų akimis. Tačiau tai knyga ne tiek apie patį Kaizerį, kiek apie kiekvieną iš šių moterų, jų gyenimus, jausmus, išgyvenimus.

Nors ir buvo šokinėjama nuo prisiminimų prie dabarties, nuo vienos moters prie kitos ir kartais tekdavo pristabdyt, kad suprastum apie kurią iš jų kalbama kitoje pastraipoje, knyga man padarė labai gerą įspūdį. Labai moteriška knyga. Apie tai, kad kartais net vienai moteriai sunku suprasti kitą.

Manau, patiks tikrų rimtų romanų mėgėjams. Tiesa, knygoje nėra tiesioginės kalbos, todėl skaitosi sunkiau, bet skaityti tikrai verta.

Vertinimas – 9/10

Knygos anotacija: „Tai romanas apie šeimą, turinčią didingą pavardę, apie trijų kartų tos šeimos moteris.

Albertas Kaizeris guli mirties patale. Šalia jo budi žmona Eba, šešiasdešimt vienerių dukra Agnetė ir greit trisdešimties sulauksianti vaikaitė Ida. Eba ir Albertas kartu praleido beveik septyniasdešimt metų. Šiandien gali atrodyti, kad jų šeimos gyvenimas buvo ramus, net pavyzdingas. Tačiau moterų istorijos atskleidžia nelauktų detalių ir dramatiškų įvykių, apie kuriuos tylus ir uždaras Albertas nė nenumanė.

Vyko karas. Vokietija okupavo Daniją. Jis aktyviai dalyvavo slaptoje pasipriešinimo kovoje. O kaip tuo metu gyveno jo moteris Eba? Kas ją siejo su Vokietija? Kas sies jo dukrą?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: