mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2011
Puslapių sk.: 232

Turiu perspėti, kad rašydama apie Jane Austen knygas nesu objektyvi. Jos man labai patinka. Tada, kai pirmą kartą pamačiau anglų serialą pagal jos „Puikybė ir prietarai“, ilgai ieškojau knygos. O kai perskaičiau ir knygą, įsimylėjau šią autorę galutinai. Man patinka visos jos knygos (bent tos, kurias teko skaityti). Tiesa, vienos gal labiau, kitos mažiau, bet patinka. Gal kai kam Austen knygos atrodo nuobodžios, bet man patinka jos subtilus humoras, jos kuriami personažai, rašymo stilius. Nesvarbu, kad žinau, jog pabaiga bus laiminga, taip įsijaučiu į knygą, kad nieko nepastebiu aplinkui ir tik laukiu, kada baigsis visi nesusipratimai ir herojai bus laimingi.

Taigi tiek apie mano meilę J. Austen, dabar apie knygą. Taupiau ją tol, kol galiausiai nebeištvėriau ir pagriebusi perskaičiau per porą dienų.

Ana Eliot – pasipūtusio savimylos ir garbėtroškos našlio baroneto vidurinioji duktė. Jos vyresnė sesuo (Elizabeta), viskuo panaši į tėvą, Aną dažniausiai ignoruoja ir teikia pirmenybę savo draugei, turinčiai neaiškių kėslų; jaunesnioji (Merė) – ištekėjusi, tačiau nors su tėvu bei seserimis nebegyvena, jaučiasi, kad yra tikra sero Volterio Elioto atžala – tokia pat egocentrikė ir savimyla. Ana – visiška tėvo bei seserų priešingybė – kukli, visiems padedanti bei visais besirūpinanti. Ji gana gerai perpranta žmones, tad mato, kad jos artimieji toli gražu ne svajonių šeimynėlė. Jai jau dvidešimt septyneri, ji vis dar netekėjusi, nes negali pamiršti prieš septynerius metus jai pasipiršusio neturtingo karininko Frederiko Ventvorto, kurį ji, paklausiusi savo artimųjų ir geros draugės, atstūmė. Dabar Frederikas – per karą praturtėjęs kapitonas. Jiedu vėl susitinka ir Ana jaučia, kad vis dar nėra jam abejinga. Tačiau ar Frederikas jaučia tą patį? O gal jis susižadės su kita?..

Skaitydama Frederiko laišką Anai, apsiverkiau. Knyga labai patiko.

Manau, patiks J. Austen gerbėjoms.

Vertinimas – 9,5/10

Knygos anotacija: „Pagrindinė Jane Austen romano „Įtikinėjimas“ herojė Ana Eliot yra tuščiagarbio dvarininko, kuriam svarbus tik išorinis grožis ir blizgesys, vidurinioji duktė. Ana, priešingai nei jos tėvas, jautri ir subtili mergina. Nors Anai jau dvidešimt septyneri, ji  vis dar netekėjusi, ir visi įsitikinę, kad ši moteris šeimos jau ir nesukurs.

Viskas galėjo būti kitaip… Prieš septynerius metus Ana turėjo sužadėtinį –  patrauklų jūrų laivyno karininką Frederiką Ventvortą. Jis buvo protingas ir kupinas ambicijų, tačiau beturtis, kas buvo be galo svarbu Anos tėvui ir artimiesiems. Tad jauna mergina, neatlaikiusi aplinkos spaudimo, sužadėtuves nutraukė. Nors užgniaužti meilės Frederikui taip ir nepavyko…

Ir štai po septynerių metų buvęs sužadėtinis vėl čia. Dabar jis jau per karą labai praturtėjęs kapitonas. Ir vis  dar neatleidęs Anai už tai, kad kadaise jį atstūmė… Negana to, žaviam vyrui nestinga panelių dėmesio…“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: