mūsų asmeninis blogas

…knygą galima padovanoti bet kokia proga, bet kokio amžiaus, išsilavinimo, pomėgių, pažiūrų žmogui. Knyga gali papasakoti įdomią istoriją, išmokyti gaminti, nuvesti istorijos labirintais, atverti duris į meno pasaulį ar įžymaus žmogaus gyvenimą.

Dar visai neseniai knyga buvo pačiu populiariausiu informacijos šaltiniu. Ir nors šiuo metu knygas iš mūsų gyvenimų stumia internetas, tačiau kas gali būti geriau už įdomią ir gerą knyga? Niekas negali pakeisti naujos knygos kvapo, verčiamų puslapių pojūčio – nei kompiuterio monitorius, nei elektroninė skaityklė.

Ne taip seniai knygų gauti buvo sunku. Dar mūsų seneliai ir tėvai rinko dideles bibliotekas. Dabar knygą gali nusipirkti kiekvienas. Tačiau palaipsniui knyga, deja, praranda savo vertę. Gal mes vertiname tik tai, kas sunkiai pasiekiama?

Knyga – gera dovana, nes parodo dėmesį ir pagarbą tam, kuriam ji skirta.  Sutinku, išrinkti knygą, kuri patiktų žmogui, kuriam ją dovanosite, sunku. Viena vertus, jei dovanojantysis nežino, kokią knygą nupirkti dovanų, geriau  pirkti dovanų čekį. Ir kuo didesnės vertės 😀 Tačiau tokiu atveju čekio gavėjui iškyla dilema, dažniausiai pasitaikanti tarp knygų mylėtojų – kokią knygą nusipirkti: norisi ir tos, ir kitos, ir dar trečios 😀 Be to, aišku, dovanojančiajam tai nekainuoja jokių pastangų – nuėjai, nupirkai, padovanojai. O jeigu dovanojama knyga (ir dar tokia, kurios norėjo ją gavęs), pasidaro taip gera ir smagu – juk dėl tavęs stengėsi – aikšinosi, kokios knygos nori, ieškojo (ypač jei knyga rečiau sutinkama), pirko. Beje, pasidaro taip gera, kai sužinojus, kokios knygos nori draugas ir ją radus (net jeigu tenka ieškoti ilgai), ją jam padovanoti. Pamenu, kai kažkada pati norėjau konkrečios knygos, kurią buvau pasiskolinusi, ir kuri man labai patiko. Ir mano močiutė man ją rado, nors ir nebuvo labai paprasta. Tą dieną buvau laimingiausia pasauly! Ir šiandien tą knygą turiu – juk gavęs trokštamą knygą džiaugiesi ne dėl to, kad TURI ją, o todėl, kad jauti džiaugsmą, jog galėsi ją SKAITYTI.

Kad nebūtų taip, jog detektyvų mėgėjui įteiksit meilės romaną, kurių jis pakęst negali, prieš ruošiantis dovanoti knygas būtina pasidomėti, kuo žmogus domisi, kokias knygas mėgsta ir ar apskritai jam patinka skaityti. Sutikite, juk gana lengva, artėjant šventėms, užsukti pas bičiulį (draugą, giminaitį) į svečius ir, apžiūrėjus jo knygų lentyną (aišku, jei jis tokią turi), atkreipti dėmesį, kokias knygas jis skaito. Žinoma, būtų puiku atsargiai jį paklausinėti apie tas knygas – patiko, ar ne, kokių knygų dar norėtų paskaityti ir pan. O gal tiesiog užvesti kalbą apie jums patikusią knygą ir paklausinėt, kokios knygos patinka pašnekovui?

Nors iš šalies gali atrodyti, kad šiais laikais žmonės knygų neskaito, bet tai netiesa – mylinčių knygas ir mėgstančių skaityti yra ir visada bus! Juk padovanota knyga – tai žinių lobynas. Nesvarbu, ar tai būtų kulinarinė knyga, ar  leidinys apie sodininkystę.

Manau, knyga – tai geriausia dovana, kurią žmonija padarė pati sau, todėl labai svarbu išsaugoti meilę knygai. Ir kol mes turime knygas, kol mes jas mylime ir skaitome vis iš naujo, kol mes jas dovanojame savo artimiesiems, mes išsaugosim tai, kas mums yra svarbiausia – kultūrą.

Na, ir galiausiai, knygos yra naudingos, nes, anot viename tinklaraštyje išsakytos minties, „knygos ne tik puošia būstą, bet gali jį ir apšildyti“. Juokauju 🙂

Taigi, dovanokite knygas arba knygynų dovanų čekius, nes mėgstantis skaityti draugas labai tuo apsidžiaugs – juk dar tikrai yra žmonių, kuriems knyga – geriausia dovana.

Reklama

Comments on: "Knyga – geriausia dovana, nes…" (1)

  1. oogna East said:

    neblogos uzuominos pries kaledas draugams :))

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: