mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2011
Puslapių sk.: 344
Originalus pavadinimas: Along for the Ride

Apie knygą: Oiden – aštuoniolikmetė mergina, kurios tėvai išsiskyrę. Jos tėvas – vieną knygą išleidęs rašytojas, mama – žinoma mokslininkė, moterų vaidmens renesanso literatūroje žinovė. Štai tokia literatūrinė aplinka.

Oiden – labai subrendusi, nuo pat mažens tėvų vežiojama į simfoninius koncertus, meno parodas, mokslines konferencijas. Pradžioje mergina tiesiog nenori sukelti tėvams tiek rūpesčių, kiek keldavo jos vyresnis brolis Holisas – visiška sesers priešingybė. Vėliau už knygų ir mokslų Oiden slepiasi nuo tėvų skyrybų sukeltų neigiamų jausmų. Merginai nerūpi vaikinai, ji beveik neturi draugių (o ir su tomis kurias turi kalbasi tik apie mokslus).

Taigi, Oiden baigia mokyklą ir įstoja į prestižinį universitetą. Prieš akis – vasara, kurią mergina nusiteikusi praleisti skaitydama vadovėlius ir mokydamasi. Bet staiga Oiden supranta, kad ji, paskendusi moksluose, kažko netenka. Mergina apsisprendžia važiuoti pas pajūrio miestelyje gyvenantį tėvą, jo naująją žmoną Heidę bei jų naujagimę Tisbę.

Nuo tėvų skyrybų mergina nebegali užmigti naktimis, tad ir Kolbyje ji naktimis klajoja po miestelį, kol vieną naktį sutinka vaikiną, vardu Elis. Jis taip pat nemiega naktimis ir taip pat turi praeitį, apie kurią jam skaudu kalbėti. Jiedu pradeda žygį – Oiden atsigriebimo už prarastą laiką žygį – ji pirmą kartą žaidžia kėgliais, išvežioja laikraščius, surengia maisto mūšį, išmoksta važiuoti dviračiu, eina į išleistuves…

„Naktis pakeičia visus daiktus, praplečia akiratį. Ką sakome vienas kitam, ką veikiame drauge, tamsiu paros metu viskas įgauna didesnę prasmę. Tarytum laikas pagreitėtų ir kartu sulėtėtų.“ (155 p.)

Tai knyga apie pasikeitimus ir permainas. Apie prarastus potyrius, kuriuos ne per vėlu patirti net kai tu jau nebe vaikas.

Mano nuomonė: Skaitant apėmė prieštaringi jausmai: pradžioje buvau nusiteikusi skeptiškai, vėliau lyg ir ėmė patikti, tačiau galiausiai priminė Danielle Steel romaną. Herojai neatrodė labai įdomūs, charakteriai kažkokie neišbaigti. Tokia romantiška melodrama.

Tiesa, skaitant kilo kalusimas, nuo kada „Pringles“ pradėjo gaminti saldainius, kuriuos vienas iš veikėjų įsimetė į burną (googlinau, bet tokių neradau, jei kas žino – apšvieskit). Ir nuo kada lietuvių kalboje laikui nusakyti naudojama forma „penkios penkioliktos“… Pliusas tas (na, gal kam ir minusas), kad čia nerasite nei vampyrų, nei vilkolakių, nei puolusių angelų.

Rekomenduoju… paauglėms. Iš tikrųjų, manau, knyga tikrai nėra bloga. Tiesiog aš jau išaugau iš to amžiaus, kuriam ji skirta.

Vertinimas – 5/10

Knygos anotacija: “Oiden – užsisklendusi ir jokių paauglystės šėlionių nepatyrusi mergaitė. Važiuoti dviračiu – tai tik vienas dalykas iš daugelio, kurių Oiden nemoka ir net nėra bandžiusi. Jos tėvai išsiskyrė, tačiau prieš tai visus mokslo metus mergaitė labai stengėsi įtikti reikliai motinai, tad atsisakiusi visų pramogų ir intriguojančių draugysčių pasinėrė tik į mokslą.

Vasarą Oiden išvyksta atostogauti  į Kolbį, pajūrio miestelį, pas tėtį ir jo naująją žmoną. Ten ji įsidarbina madingų drabužių parduotuvėje ir šis darbas atveria jai visai kitą, iki tol nepažintą mergaičių pasaulį – kupiną paslapčių, šnabždesių, draugysčių ir žavesio. Tuomet ji sutinka Elį – paslaptingą vienišių, buvusį garsų dviračių akrobatą, kankinamą nemigos. Šis žavus vaikinas ir supažindina Oiden su naktiniu miestelio gyvenimu. Kartu jie pasineria į jaudinamas nakties klajones. Oiden trokšta pažinti nerūpestingą paauglių gyvenimą, kurio dar nepatyrė, tuo tarpu Elis bando susitaikyti su draugo mirtimi ir bent kiek apmalšinti kaltės jausmą… O šviesiomis vasaros naktimis nežinia, kas gali benutikti…

Sarah Dessen knyga „Nakties klajūnai“ puikiai atskleidžia charakterius, problemas, kurias dažnai išgyvename paauglystėje. Nejučia knygos herojai tampa tavo draugais, tavo labai artimais draugais, tampa – tavimi. Nes jų bėdos tokios panašios į tavo, jų jausmai tokie artimi taviesiems. Jų džiaugsmai tokie, kokius norėtum išgyventi tu. Tad nesvarstyk, čiupk knygą „Nakties klajūnai“ ir patirk viską pats!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: