mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2011
Puslapių sk.: 336
Originalus pavadinimas: 59 seconds

Apie knygą: Vieną dieną R. Wiseman‘o draugė Sopfie pasigyrė jam nusipirkusi knygą apie tai, kaip tapti laimingesniems, o autoriui ėmus pasakoti savo abejones dėl savipagalbos knygose dėstomų metodų mokslinio pagrįstumo, ji paklausė, ar yra moksliškai pagrįstų būdų kaip pagerinti žmogaus gyvenimą… per minutę.

Wiseman‘as, ieškodamas atsakymo į šį klausimą, pradėjo „naršyti po mokslinius žurnalus, ieškodamas empiriškai pagrįstų, bet greitai įgyvendinamų patarimų ir metodų“. Taip ir gimė ši knyga, apžvelgianti svarbiausias žmogaus gyvenimo sritis: darbą, santykius, meilę, vaikų auginimą, laimę, kūrybingumą, savęs bei kitų pažinimą ir pan. Autorius pateikia daug mokslinių psichologijos tyrimų, iliustruojančių knygoje pateikiamus patarimus. Skyrių pabaigoje trumpai apibendrinama pateikta informacija. Knygoje radau ir anketų, testų, pratimų skirtų pažinti save ir pritaikyti gautas žinias praktiškai.

 Mano nuomonė: Kažkada skaičiau (bet vėliau nusivyliau) įvairias savipagalbos, saviugdos ir kitas į save nukreipiančias knygas. Nes visos jos pasakoja beveik tą patį, perskaitęs vieną gali numanyti apie ką porina kitos. Pvz., perskaičius knygą „Kaip uždirbti milijoną“ priėjau išvados, kad norint uždirbti tą milijoną, reikia parašyti knygą „Kaip uždirbti milijoną“ 🙂

Tad šią knygą paėmiau į rankas turėdama šiokį tokį nusistatymą. Tačiau knyga man patiko. Taip, dauguma joje surašytų patarimų ir pamokymų jau buvo girdėti ir skaityti, tačiau įdomiai ir šmaikščiai pateikti psichologiniai tyrimai buvo nauji ir įdomūs. Stilius nesunkus, skaitosi įdomiai.

Labai įdomus pasirodė tyrimas apie tai, kad pagal žmogaus smiliaus ir bevardžio pirštų santykį galima spėti apie to žmogaus testosterono kiekį organizme, o pagal jį  spręsti ir apie žmogaus fizines savybes, charakterį, moteriškų ar vyriškų savybių santykį (ar vyrai yra labiau vyriški ar moteriški, taip pat ir su moterimis).

Manau, knygą verta perskaityti. Ypač jei domitės psichologija ir psichologiniais tyrimais.

Vertinimas – 9/10

Knygos anotacija: Psichologijos profesorius Richard Wiseman knygoje „59 sekundės. Vienos akimirkos galia tavo gyvenime“ atskleidžia šiuolaikinius proto mitus ir pateikia naują požiūrį į žmogaus galimybes pasikeisti. Autorius, analizuodamas nuotaikos ir atminties, įtikinėjimo ir patrauklumo, tarpusavio santykių ir vaikų auklėjimo klausimus siūlo naujų, neįprastų būdų, kaip pakeisti kasdienybę. Jo teigimu, kartais užtenka vos 59 sekundžių vienai gerai minčiai, naudingam veiksmui ar poelgiui, ir pasiekti tikslą bei įgyvendinti ambicijas tampa daug lengviau.

Ši knyga – itin žaismingas saviugdos vadovas, pagrįstas moksliniais tyrimais. Jis bus puikus pagalbininkas, skatinantis pasinaudoti įvairiais moksliniais eksperimentais kiekvienoje gyvenimo situacijoje ir pasiekti užsibrėžtų tikslų bei paprasčiausiai pasijusti laimingiems.

Ar žinote, kad vien mintis, jog lankotės sporto salėje, padeda palaikyti formą?

Ar žinote, kad virtuvėje pakabintas veidrodis padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų?

Ar žinote, kad kambariniai augalai įkvepia kūrybingumo?

Ar žinote, kodėl įsikandę pieštuką akimirksniu pasijuntate laimingesni?

Ar žinote, kad apdovanojimai nemotyvuoja darbuotojų?

Ar žinote, kad norint sulaukti žmogaus pagalbos, pakanka palytėti jo ranką?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: