mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2011
Puslapių sk.: 272
Originalus pavadinimas: KONSTEN ATT LÄSA TANKAR

Švedą Henriką Feksėjų galima apibūdinti kaip psichologijos iliuzionistą, minčių skaitytoją, manipuliatorių, provokatorių, TV žvaigždę, linksmą lektorių ir tiesiog nerūpestingą vaikiną, mėgstantį bendrauti su žmonėmis. Ypač su tokiais, kurie daro taip, kaip nori jis.

Apie knygą: „Minčių skaitymo menas“ – tai knyga apie tai, kaip stebint fizinius žmogaus pokyčius (veido išraišką, balso intonaciją, gestus) ir reakcijas susidaryti įspūdį apie jo savijautą, jausmus ir mintis, nes bet kokia mintis neišvengiamai sukelia kūno reakciją – net ir labai menką.

Neverbalinę (nežodinę) kalbą apdoroja pasąmonė ir siunčia atitinkamus signalus, tačiau kartais ir ji klysta. Dėl to ir buvo parašyta ši knyga – kad išmoktume teisingai vertinti kitų siunčiamus signalus bei kontroliuotume savo perduodamą informaciją, kad nekiltų nesusipratimų.

Knygą sudaro dvylika skyrių, kurių kiekvienas susideda iš smulkesnių skyrelių. Yra ir įvairių pratimų, padedančių praktiškai išbandyti aprašomus dalykus ir gautas žinias pagilinti.

Skaitydami knygą sužinosite: kaip, užmezgus kontaktą, jį išlaikyti; kas yra AKS modelis; kas yra emocijos ir kaip jas atpažinti pažvelgus į žmogaus veidą. Yra pateiktos nuotraukos, iliustruojančios septynias universalias emocijas. Taip pat sužinosite kaip atpažinti melą ir kas yra inkaravimas.

Mano nuomonė: Man patinka žiūrėti Lietuvoje rodomą amerikiečių serialą „Melo teorija“ („Lie to Me“). O Jums? Mėgstu stebėti ir bandau įsidemėti vienokias ar kitokias aktorių veidų išraiškas bei pagrindinio veikėjo dr. Kelo Laitmano (dr. Cal Lightman) paaiškinimus, ką gi tos išraiškos reiškia – juk įdomu žinoti, ką iš tikrųjų apie mus galvoja kolega ar kokios nuotaikos šiandien yra mūsų antra pusė. Todėl sudomino ir ši knyga. Ir nors pradžioje nebuvo labai įdomu, bet skaitant skyrių apie emocijas, knyga įtraukė ir galiausiai patiko. Bet nepamirškim, kad tai – ne grožinis kūrinys, tad knygai gali prireikti susikaupimo 🙂

Nesakau, kad perskaitę šią knygą tapsite Kelu Laitmanu (kurio prototipas Polas Ekmanas melo teorijai tirti paskyrė daugiau nei 30 metų), tačiau norint susipažinti su minčių skaitymo mokslu, manau, skaityti verta.  Juk turint šiokius tokius pamatus, galima ir pačiam, atidžiau stebint kitus, plėsti savo žinias minčių skaitymo srityje. Tačiau reiktų nepamiršti, kad norint išmokti skaityti mintis, reikia nemažai praktikuotis, išmokti stebėti kitus. Knyga nepadarys mūsų telepatais, tačiau parodys nuo ko pradėti. Žinoma, tiems, kas šiuo mokslu domisi jau kurį laiką, ši knyga galbūt neatskleis nieko naujo.

Nors knyga bei joje esantys patarimai orientuoti į mūsų santykius su kitais žmonėmis (kaip užmegzti ir išlaikyti santykį, kaip atpažinti ir reaguoti į kito žmogaus veido išraiškas), manau, tai neblogas vadovėlis padedantis įsigilinti ir į save. Nors ir nematome savęs ir savo emocijų visą parą, kas mums trukdo užsiimti savistaba nors po pusvalandį prieš veidrodį? Juk jei norime pažinti kitus, turime pradėti nuo savęs.

Skaitykite, jei domitės psichologija ir norite išmokti skaityti mintis.

P. S.: Tiesa, man visai patiko stiklainiukas su lemputėmis viršelyje 🙂 O Jums?

Vertinimas – 9/10

Knygos anotacija: „Švedų autoriaus Henrik Fexeus knyga „Minčių skaitymo menas“ – tai puikus vadovas, padėsiantis jums išmokti pažinti kitus žmones. Psichologinės įtaigos, nežodinio bendravimo ir kūno kalbos įgūdžiai be galo svarbūs tokiam pažinimo procesui. Jų įgiję galėsite ne tik atskleisti, ką žmogus jaučia ar galvoja, bet netgi pakreipti jo mintis ir nuomonę pageidaujama linkme.

Henrik Fexeus požiūris į minčių skaitymą naujas ir praktiškas. Jis jums be galo pravers kasdienybėje: ieškant darbo, einant į pirmąjį pasimatymą ar pristatant naują idėją viršininkui – visada, kuomet norėsite pasirodyti įspūdingai ar padaryti įtaką.

Dažnai laikysena, balso tonas, tempas, žvilgsniai ir rankų judesiai pasako apie žmogaus jausmus daug daugiau nei žodžiai. Kurie, beje, ne visada būna teisingi. Knygos „Minčių skaitymo menas“ autorius mus moko, kaip išsiaiškinti šiuos slaptus pranešimus.“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: