mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:

Leidykla: Jotema
Išleista: 2007
Puslapių sk.: 384

Tai pasakojimas apie penkių vienos šeimos moterų gyvenimus: Eleną, kurią, susirgusią raupsais, jos vyras turėjo nuplukdyti į Spinalongą (sala, į kurią gabeno raupsais sergančius žmones) ir ten palikti; dvi jos dukteris Aną ir Mariją, kurios užaugo be mamos ir kurių viena, kaip ir motina, buvo nuplukdyta į raupsuotojų salą; vienos jų dukterį Sofiją, kuri, sužinojusi baisią savo šeimos paslaptį, slėpė ją net nuo savo vyro ir dukters Aleksis. Tai skaudi, daug išbandymų patyrusio šeimos tėvo, be žmonos užauginusio dvi dukras, gyvenimo istorija. Tai džiaugsmo ir skausmo, laimės ir nelaimių, meilės ir pavydo kupina knyga.

Nesu didelė kelių vienos šeimos kartų istorijų gerbėja, tad ir ši knyga labai didelio įspūdžio nepadarė, juo labiau, kad kliuvo vertimas (o gal toks rašytojos stilius?..). Skaitėsi ji man sunkiai – „kankinau“ beveik visą savaitę. Bet nesakau, kad knyga bloga. Įdomu buvo sužinoti apie tokią salą, kaip Spinalonga, kurioje gyveno raupsuotieji. Tačiau, kaip minėjau, knyga nelabai patiko.

Manau, patiks mėgstantiems gyvenimiškas šeimos istorijas, taip pat norintiems bent mintimis atsidurti Kretoje.

Vertinimas – 7,5/10

Knygos anotacija: „Aleksis Filding, iš Anglijos atvykusi į Kretą, savo motinos gimtinę, netikėtai atranda Spinalongą – dabar jau nebegyvenamą salą, tačiau iki šiol išsaugojusią buvusios raupsuotųjų kolonijos pėdsakus. Aleksis čia sutinka ir netolimos praeities liudininkus, menančius ne tik Spinalongos pasmerktųjų kančias, bet ir su jomis susijusią merginos giminės istoriją, taip rūpestingai slepiamą jos motinos Sofijos. Kokius jausmus išgyveno Aleksis prosenelė, kai ją, atskirtą nuo dviejų dukterų, į amžinojo įkalinimo vietą valtele plukdė mylimas vyras? Ką išgyveno įkandin prosenelės ten pat plaukusi viena iš jos dukterų?.. Netgi Aleksis motina Sofija savo sieloje nešioja piktos lemties žymę – tik jau ne raupsų, o klaikios savo tėvų šeimyninės dramos, išdavystės ir keršto paliktą pėdsaką… Ši nauja patirtis jauną merginą užgriūva tokiu asmeninio gyvenimo momentu, kai jai tenka rimtai apsispręsti dėl savo ateities. Į kurią pusę pakreips Aleksis apsisprendimą netikėtai prieš jos akis atsiskleidusi dramatiška giminės patirtis?..“

O štai ir pati Spinalonga.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: