mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:

Leidykla: Kitos knygos
Išleista: 2011
Puslapių sk.: 238

 

Moterimi vore politinis kalinys Valentinas pavadino savo “kolegą“ Moliną – irgi kalinį, tik jo bendras homoseksualas  kalėjo už “nepadorų elgesį“.
Knyga prasideda nuo homoseksualo Molinos atpsakojamo jo matyto filmo. Jis pasakoja kameros draugui Valentinui matytus filmus, kad abiem būtų lengviau užmigti.  Šalia to vyksta ir kalinių dialogai, jie kalbasi ir nors Valentiną erzina homoseksualo kaimyno požiūris, jiedu susidraugauja. Ypač draugystė pagilėja kai Valentinas suserga – pasigauna kažkokią skrandžio infekciją. Molina, pajutęs draugiškumą Valentinui, rūpinasi juo, gauna jam ne kalėjimo maisto, keičia jo apdergtus drabužius ir patalus ir pan.

Knyga visai patiko, tokia savotiška, bet tikrai įdomiai susiskaitė (kaip jau minėjau, man patinka tokios „keistokos“ knygos). Patiko kalinių dialogai, Molinos pasakojami filmų siužetai, taip pat ir homoseksualumo kilmės teorijos intarpai tekste. Beje, jei ta teorija ypatingai nedomina, ją galima tiesiog praleisti, nes ji surašyta išnašose (tiesa, sudaro ne tokią jau mažą knygos dalį). Man tikrai patiko.

Manau patiks tiems skaitytojams, kurie nesibodi šiek tiek politikos, filosofijos ir homoseksualumo knygose 🙂

Vertinimas – 9/10

Knygos anotacija: “Moters vorės pabučiavimas“ – 1976 m. Ispanijoje išleistas kontroversiškas Argentinos rašytojo Manuelio Puigo romanas, 1985 m. ekranizuotas Holivudo ir pelnęs “Oskarą“, o 1992 m. virtęs įstabiu Brodvėjaus miuziklu, pelniusiu 7 “Tonny“ apdovanojimus. M. Puigas (1932–1990) – Argentinos prozininkas, dramaturgas ir kino scenaristas, vienas impozantiškiausių ir paslaptingiausių XX amžiaus Lotynų Amerikos rašytojų. “Moters vorės pabučiavimas“ žymi J. Peróno diktatūros priversto emigruoti kairiųjų pažiūrų rašytojo posūkį į žmogaus laisvės problematiką. Romane pavaizduotas pigmalioniško tipo herojus – dėl “nepadoraus elgesio“ persekiojamas homoseksualas. Abu personažai susitinka toje pačioje kameroje tarytum šiuolaikiški Marato ir de Sado prototipai, įkūnijantys amžiną kovą už politinę ir asmeninę laisvę. Homoseksualas, pasinaudojęs vien kino istorijų apžavais, sugeba sugundyti politinį kalinį savo nuoširdumu bei gebėjimu pasakoti pačias neįtikinamiausias istorijas.“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: