mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:

Leidykla: Tyto alba
Išleista: 2010
Puslapių sk.: 384

Pačioje pradžioje knyga kažkuo priminė Madame seriją – toks skaitaliukas. Tiesa, pradžia nėra labai linksma – jauna moteris, turkė, eina darytis abortą. Bet jai jo taip ir nepadaro… Gimsta mergaitė Asja. Ji auga su mama ir dar trimis jos seserimis, senele ir prosenele (gana linksma šeimynėlė, kadangi visos moteriškės su savo pričiūdais).

Tuo metu Amerikoje gyvena kita mergaitė – Armanuš. Jos tėvai išsiskyrę ir nors mergaitė gyvena su mama, tačiau matosi ir su tėvu armėnu. Vieną gražią dieną Armanuš nusprendžia vykti į Turkiją – ieškoti savo giminės šaknų. Armėno dukra apsistoja pas turkus – Asjos namuose.

Skaitant toliau nuomonė apie knygą pasikeitė. Tiesa, pagrindines romano pasalptis nuspėjau gan anksti, tad intrigos nebeliko. Skaitėsi lengvai. Sužinojau apie armėnus prieš beveik 100 metų ištikusią tragediją – turkų vykdytą šios tautos genocidą. Buvo šiek tiek mistikos. Žodžiu, visai patiko, bet nebuvo wow. Juo labiau, kad, prisiskaičiusi gerų atsiliepimų, tikėjausi daugiau. Bet taip jau yra – išgirtos knygos man didelio įspūdžio nepadaro. Gal kad man patinka tokios knygos, kurios šiaip nedaug kam patinka…

Rekomenduočiau mėgstantiems šeimos paslaptis ir norintiems kokio lengvo skaitinio vasarai.

Vertinimas –  8/10

Knygos anotacija: „Stambulo pavainikė“ – dešimtoji autorės knyga, kurią vieni Turkijoje garbino, kiti – naikino. Tai ir įtampos kupina istorija, ir tuo pat metu gyvas, spalvomis žaižaruojantis šiuolaikinės Turkijos portretas.

  • Armanuš Čakmakčian – amerikietės ir armėno, kurio šeima emigravo iš Turkijos, dukra. Gyvena su mama Arizonoje, kartais pas armėnus senelius San Fransiske.
  • Asja Kazandži – turkė, gyvenanti su mama, trim jos seserimis, senele ir prosenele. Pamišusių moterų šeimynėlė, tėvas nežinomas. Stambulietė.

Turkai, armėnai ir amerikiečiai, dvi jaunos merginos, dvi šeimos. Gražuolė intelektualė Armanuš, ieškanti savo šaknų turkų-armėnų istorijoje, ir užsispyrusi keistuolė Asja, nenorinti nieko žinoti apie praeitį, susiduria kaktomuša Stambule. Ar išsipainios suraizgytų likimų kamuolys, nubloškęs Armanuš senelius į Ameriką? Ar paaiškės, kaip tvirtai istorijos lūžiai draugėn susiejo abi merginas? Galiausiai – ar išaiškės Asjos kilmės paslaptis?

„Stambulo pavainikė“ – romanas apie paslaptis, likimą, jaunystę ir istoriją. Intriguojanti turkiškumo ir kosmopolitizmo dermė, vakarietiškos ir rytietiškos kultūrų konfliktas ir dar daugybė visko, kas gali nutikti tik Stambule.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: