mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2009
Puslapių sk.: 432

Autorės dukra Paula dėl ligos atsiduria komos būsenoj. Motina, bėgdama nuo sielvarto ir baimės dėl dukters gyvybės, rašo jai laišką, kur pasakoja savo, savo tėvų bei pačios Paulos gyvenimą. Knyga švelni, jautri, pilna vilties, laimės, sielvarto, skausmo ir susitaikymo. Tikrai įdomu buvo skaityti apie autorės gyvenimą (nors kartais knyga ir prailgdavo, ypač kur pasakojama apie Čilės politines intrigas). Tikrai įdomu buvo skaityti apie autorės gyvenimą. Ir nors istorija liūdna, bet knyga nestokoja optimizmo ir šmaikštumo. Man patiko.

Siūlyčiau paskaityti mėgstantiems jausmingą Allende kūrybą. Arba tiems, kurie dar tik nori atrasti šią autorę.

Vertinimas –  8,5/10

Knygos anotacija: „Šį romaną Isabelė Aljendė skiria dukrai Paulai, susirgusiai sunkia liga. Negalėdama susitaikyti su sunkia Paulos padėtimi ji pradeda rašyti romaną, kuris padėjo apmalšinti sunkumą širdyje. Rašytoja prisiminimų vedama rašo apie savo vaikystę, jaunystę, būrį giminaičių ir bičiulių, kurie pasakojimą paverčia be galo įdomia istorija, kupina išmonės, humoro ir nepakartojamų atsitikimų.
“Klausykis, Paula, aš tau papasakosiu istoriją, kad pabudusi neklaidžiotum patamsiais.“ – Taip prasideda šios nuostabios rašytojos knyga, pradėta tuo metu, kai jos dvidešimt aštuonerių dukterį Paulą ištiko koma. Palinkusi prie dukters lovos, Isabelė Aljendė nenuleidžia akių nuo ekrano, kuriame šviesos kreivės brėžia širdies tvinksnius. Išsklaidyti bežadę tylą rašytoja bando stebuklingaisiais metodais, kuriais senelė sugebėdavo pajudinti cukrinę ar nuspėti ateitį.
Taip puslapis po puslapio į dienos šviesą pasipila visa krūva giminaičių, bičiulių ir nepakartojamų jų gyvenimo istorijų. Aprašomas vėplio ūsais ir mefistofeliškais antakiais patėvis, auklėjantis kieta ranka ir su šypsena lūpose, spiritizmo seansų apsėsta senelė Memė. Su humoru prisimenama karinei tvarkai prilygstanti mergaičių mokykla Libane ir ausytasis berniukas, kritęs į širdį mažajai Isabelei. Ir dar daugybė personažų, kuriuos per gyvenimą teko sutikti Isabelei Aljendei…
Neįtikėtini pasakojimai, stebinanti išmonė virsta įspūdinga šeimos saga. Tačiau beprotiškiausius nuotykius, karščiausias meilės istorijas tartum liepsna nutvilko skausminga dabartis – dukters Paulos liga. Neprarasdama tvirtybės Isabelė Aljendė kovoja už tą mažytę viltį, kuri prikeltų Paulą iš nepabundamo miego.“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: