mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2009
Puslapių sk.: 184

Laumakiuose – prie pelkės įsikūrusiame bažnytkaimyje – visą gyvenimą gyvenantis archeologas Benediktas, randa jaunos moters iš akmens amžiaus, kurią pavadina laukine Tode, palaikus. Benas pradeda kurti jos istoriją. Tuo metu į kaimo ir Beno šeimos gyvenimą įsiveržia moteris, pasivadinusi kirpėja. Ji turi magiškos laumių traukos, užburiančios vietinius vyrus, gluminančios moteris. Ji ne tik kerpa ir keri, bet ir verpia, verda žolių nuovirus. Pradedi manyti, kad galbūt ji – laukinės Todės reinkarnacija, nes juk taip daug kas jas sieja…

Benediktas blaškosi tarp trijų moterų – žmonos, kirpėjos ir laukinės Todės. Jo žmona Elzė, nekenčianti pelkės, taip pat kovoja su savo demonais.
Kirpėja traukia, užburia savo paslaptingumu, kol vieną dieną ji… tiesiog pradingsta. Ji išvyko iš kaimo ir niekas nežino nei kur ji, nei ar kada grįš. Benas jos laukia, ieško, tačiau laikui bėgant pamiršta, aprimsta. Jiedviem su žmona gimsta ilgai lauktas vaikas. Tačiau ar pelkės laumės leis jiems džiaugtis laime?..
Antroje knygos dalyje autorė pasakoja laukine pramintos Todės gyvenimą ir ją ištikusią lemtį laikais, kai bendruomenę valdė moterys, kai buvo garbinama didžioji Deivė, kai buvo taikiai gyvenama su gamta bei kitais žmonėmis.
Romane persipina dvi siužetinės linijos – praeitis ir dabartis. Pasakojimas labai įtaigus, parašytas vaizdinga ir turtinga, tiesiog užburiančia kalba.
Patiks visiems, mėgstantiems lietuvių autorių knygas (ir ne tik jiems) bei paslaptingas magiškas istorijas.

Vertinimas – 9/10

 

Knygos anotacija: “Romane “Šešėlių verpėja“ archeologo Benedikto akimis autorė žvelgia į matriarchato ir patriarchato sandūros laikus. Atkasęs griaučius, archeologas tikisi surasti ir visą paleolito laikų gyvenvietę, ima kurti istoriją, kaip pelkėse galėjo atsirasti akmens amžiaus moters palaikai. Jo sugalvotą istoriją ima atkartoti jauna atvykėlė, užburianti visus jos slenkstį peržengiančius vyrus. Paslaptinga “laumė“ tampa Benedikto vaizduotės realybe ir lemtingai įsiveržia į jo paties šeimos gyvenimą.
Meistriškai kuriamoje intrigoje pinasi meilės, geismo, apgaulės, išdavystės ir pasiaukojimo vingiai.“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: