mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Tyto alba
Išleista: 2010
Puslapių sk.: 280

Knyga parašyta remiantis Čarlzo ir Emos laiškais, istorine medžiaga. Jiedu nugyveno gyvenimą taikiai, be išdavysčių, didesnių pykčių ir nesutarimų.Turėjo dešimt vaikų, deja, trys iš jų mirė. Darvinas nuolatos būdavo užsiėmęs savo moksliniais tyrinėjimais, evoliucijos teorijos kūrimu, daug dirbo. Daug metų jį kamavo skrandžio skausmai, bet jis visada skyrė dėmesio ir žmonai bei vaikams, nes juos labai mylėjo. Ema ne tik prižiūrėjo namus, bet ir buvo pirmoji jo darbų skaitytoja, kritikė, padėdavo jam ir palaikydavo visame kame. Nežiūrint jų tikėjimo skirtumų, Ema stengdavosi nepriekaištauti Čarlzui, nes buvo gana plačių pažiūrų ir susitaikė su vyro religija – mokslu. Tik ją liūdino, kad dėl Čarlzo netikėjimo jiedu gali nesusitikti rojuje.
Tačiau kaip mokslo, taip ir religinių problemų knygoje nėra labai daug. Tai tiesiog graži, šilta istorija apie tai kaip du žmonės nugyvena ilgą ir darnų šeimyninį gyvenimą, nepaisant to kad kai kurios jų pažiūros skyrėsi. “Jie buvo geriausi draugai, ir jų gyvenimo istorija įkvepia.“ Patiko.
Vertinimas –9/10

Knygos anotacija: “Deborah Heiligman – amerikiečių autorė, parašiusi daugiau nei 20 knygų jaunimui. Čarlzo Darvino gyvenimo istorija “Čarlzas ir Ema“ buvo įtraukta į geriausių jaunimui skirtų 2009 m. knygų dešimtuką.
Čarlzas Darvinas (1809–1882) – vienas žymiausių pasaulio mokslininkų, žmogus, pakeitęs požiūrį į gyvų būtybių atsiradimą. Tačiau šioje biografijoje didžiausias dėmesys skiriamas ne revoliucingai mokslinei Darvino veiklai, o asmeniniam jo gyvenimui, apie kurį išties mažai kas žinoma. Gal todėl, kad tai buvo tiesiog laimingai vedusio vyro ir šeimos tėvo gyvenimas?
“Čarlzas ir Ema“ – tai neįprasta meilės istorija, prasidėjusi visiškai neromantiškai: jaunas mokslininkas racionaliai svarsto, vesti ar ne. Paėmęs popieriaus lapą, jis padalina jį į dvi grafas ir dėlioja argumentus. Galimybė turėti gerą pašnekovę prieš laisvę nevaržomai užsiimti moksliniais tyrinėjimais; galimybė turėti asmenį, kurį galima mylėti ir su kuriuo galima linksmai leisti laiką prieš laisvę keliauti kur panorėjus. Tačiau galiausiai žmona juk geriau, nei šuo… ir dar šansas susilaukti vaikų, o tai Darvinui buvo labai svarbu. Taigi nuspręsta – vesti! Ir jis vedė savo pusseserę Emą, su kuria laimingai nugyveno santuokoje 43 metus. Du labai skirtingi žmonės: labai religinga Ema ir racionalaus proto galia tikintis Čarlzas sugebėjo mylėti vienas kitą visą gyvenimą, gerbti vienas kito pažiūras ir pakelti likimo jiems siųstas negandas. Kaip tai įmanoma?
Ši knyga – savotiškas santuokinės meilės tyrimas, puslapis po puslapio atskleidžiantis gyvenimą be širdį drąskančių aistrų, apgavysčių ir klaidžiojimų klystkeliais. Gyvenimą, kurį nugyveno du vienas kitą mylintys, branginantys ir gerbiantys sutuoktiniai, visą amžių savo pažiūrų rūmą rentę ant visiškai skirtingų pamatų.
“Religinis ir mokslinis požiūriai į gyvenimą labai dažnai suvokiami kaip du atskiri pasauliai. Kaip priešai. Ta prasme galima sakyti, kad ir Čarlzas, ir Ema miegojo su priešu. Bet jie nebuvo priešai. Jie buvo geriausi draugai, ir jų gyvenimo istorija įkvepia.“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: