mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Obuolys
Išleista: 2008
Puslapių sk.: 288

 Pirmiausia negaliu nepaminėt kliūvančio „Obuolio“ vertimo. Tikrai nepagerina įspūdžio. Laimei, nestipriai ir gadina, nes man knyga patiko.

1950-tųjų Amerika. Įprasta amerikiečių šeima, gyvenanti vidutinių amerikiečių gyvenimą – turi namuką priemiestyje, porą vaikučių, draugų, su kuriais susitinka. Tačiau sutuoktiniams Frenkui ir Eiprilei jų gyvenimas ima atrodyti pernelyg vidutiniškas, draugai – kvaili. Eiprilė įkalba Frenką išvažiuoti į Prancūziją, visam laikui, įsikurti ten – Eiprilė susirastų darbą, o Frenkas galėtų ieškoti savęs. Jie jau apskelbia visiems, kad išvyksta, kai staiga netikėtai viskas pasikeičia ir jie niekur nebevažiuoja.

Šeimoje tvyro priešiškumas, nesantaika – Frenkas ir Eiprilė nesikalba, Eiprilė miega ant sofos. Kol vieną dieną Eiprilė pareiškia, kad Frenko nemyli.

Na, knyga netrykšta optimizmu. Greičiau jau atvirkščiai – juk tai knyga „apie amerikietiškos svajonės mirtį“. Pabaiga, beje, irgi nepralinksmina, tad jei kas norit lengvos ir linksmos knygos, geriau rinkitės ką nors kitą. O man, kaip jau minėjau, labai patiko.

Vertinimas – 9/10

Knygos anotacija: “Nuostabus kūrinys… Nepaprasta ir giliai jaudinanti knyga.“
Nerimo dienos yra grožinės literatūros šedevras ir, pasak Daily Telegraph, “geriausias kada nors parašytas romanas apie amerikietiškos svajonės mirtį.“ Eiprilė ir Frenkas Vyleriai – jauna, iš pažiūros klestinti pora su dviem vaikais, gyvenanti prestižiniame Konektikuto priemiestyje. Tačiau savimi pasitikinčių sėkmės kūdikių kaukės slepia nusivylimą, abu nesugeba jausti pasitenkinimo santykiais ir karjeromis. Frenkas įklimpęs gerai apmokamame, bet nuobodžiame tarnautojo darbe, Eiprilė – namų šeimininkė, gedinti nepavykusios aktorės karjeros. Nusprendę išsiskirti iš vidutinybių, kurios tariamai juos supa, pora nutaria persikraustyti į Prancūziją, kur neabejotinai galės išreikšti savo meniškas sielas, nevaržomi juos supančios vartotojiškos visumenės reikalavimų… Tačiau kai santuoka virsta nesibaigiančiu priekabių, pavydo ir kaltinimų ratu, kelionei ir svajonėms apie saviraišką iškyla pavojus.
Įžvalgi, jaudinanti ir neretai komiška R. Yateso proza audžia nuostabų laikmečio portretą ir su neblėstančiu aktualumu bei erudicija atskleidžia, kokia yra mūsų sudužusių vilčių ir svajonių kaina.“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: