mūsų asmeninis blogas

Apie knygą:
Leidykla: Baltos lankos
Išleista: 2010
Puslapių sk.: 190

 Knygoje pasakojama apie Marką Mesnerį – košerinio mėsininko sūnų. Markas – žydas. Jis nėra uolus savo religijos sekėjas, tačiau negali pakęsti ir kai jam per jėgą brukama kita, svetima religija. Tačiau knyga ne apie religijas – toli gražu. Tai greičiau knyga apie atsitiktinumus ir tai, kaip jie veikia mūsų gyvenimus. Markui užaugus ir įstojus mokytis į koledžą, jo tėvas išsigąsta aplink siaučiančio pasaulio ir pradeda nerimauti dėl sūnaus saugumo. Markas pasijunta pernelyg spaudžiamas tėvo globos, tad išvažiuoja mokytis toliau nuo namų. Vaikinas apsigyvena koledžo bendrabutyje. Čia Marko gyvenimas pasikeičia.

Pagrindinė šios knygos mintis – mūsų gyvenimas – tai mūsų sprendimų (teisingų ir nelabai) sukelta grandininė reakcija. Knyga man patiko.

Tiesa, teko skaityt, kad tai nėra stipriausia autoriaus knyga.

Vertinimas – 8,5/10

Knygos anotacija: „1951-ieji, Amerika. Antrieji Korėjos karo metai. Markas Mesneris – darbštus, įstatymus gerbiantis, rimtas jaunuolis iš Niuarko, Naujojo Džersio, antruosius studijų metus pradeda konservatyviame humanitarinių mokslų ir inžinerijos koledže Vainsburge, Ohajuje. Kodėl jis studijuoja čia, o ne vietos koledže Niuarko centre, į kurį pirmiausia buvo įstojęs? Dėl tėvo – tvirto, darbštaus apylinkės mėsininko, kiauras dienas dirbančio savo krautuvėje Liono aveniu Niuarke, – kuris, rodos, pamišo? Pamišo iš baimės. Pamišo suvokęs, koks grėsmingas suaugusiųjų gyvenimas, kokie pavojai jo mylimo sūnaus tyko už kiekvieno kampo.
Taigi Markas išvyksta ir toli nuo namų, susidurdamas su kitokios, jam nepažįstamos Amerikos įpročiais bei suvaržymais, turi žūtbūt atrasti savo kelią.
„Apmaudas“ – tai pasakojimas apie jauno žmogaus augimą siaubingų atsitiktinumų ir keistų kliūčių kupiname pasaulyje. Tai istorija apie nepatyrimą, kvailumą, intelektinį atsparumą, seksualinius atradimus, drąsą ir klaidas. Tai istorija, papasakota, kaip būdinga Philipui Rothui, labai išradingai ir meistriškai.“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: